Przygotowania do zabiegu

 

Jak należy przygotować się do zabiegu? 

  1. Dzień przed planowanym zabiegiem nie należy spożywać alkoholu oraz jeść ostrych potraw z czosnkiem, chilli, dużą ilością pieprzu itp. W dniu zabiegu nie pić mocnej kawy i herbaty.
  2. W dniu zabiegu nie myć się perfumowanymi żelami i mydłami ponieważ pijawki nie lubią obcych , nienaturalnych zapachów. Do mycia używać najlepiej zwykłego szarego mydła (biały jeleń itp.). W dniu zabiegu nie smarować miejsca do zabiegu maściami, kremami, balsamami. Nie używać perfum ani dezodorantów. Jeśli pijawki będą przystawione w okolicach głowy np. za uszami nie stosować lotionów, żeli i lakierów do włosów.
  3. Należy zadbać aby ciało przed zabiegiem było ciepłe – ułatwi to zerowanie pijawce.
  4. Należy pić dużo wody.
  5. Na pierwszą wizytę, jeśli pacjent posiada, proszę przynieść aktualne badania morfologi oraz INR. W chorobach naczyń krwionośnych tj, zakrzepica, żylaki, choroba niedokrwienna należy przynieść aktualne badanie USG Dopler z opisem.
  6. W trakcie zabiegu przez pierwsze 10-15 minut może być odczuwalne uczucie swędzenia, parzenia, które w trakcie zabiegu przemija.
  7. Ważne jest odstawienie na kilka dni przed zabiegiem aspiryny i innych leków bez recepty rozrzedzających krew. W przypadku przyjmowania leków na receptę- po konsultacji lekarskiej. Podobnie postępujemy w przypadku antydepresantów.
  8. Wszelkie wątpliwości należy wyjaśnić z terapeutą prowadzącym zabieg.

 

Uwaga

Konsultacja przed zabiegiem w naszym gabinecie jest bezpłatna.