Wrastające paznokcie, pękające pięty, choroby grzybicze – to przykłady niezwykle często występujących stanów chorobowych w obrębie stóp. Osoby dotknięte tego rodzaju przypadłościami nierzadko odwlekają wizytę u kosmetyczki, kosmetologa lub dermatologa ze względu na wstyd, strach czy brak wiedzy na temat tego, kto umiejętnie i rzetelnie zajmie się ich problemem.
Przeciwdziałamy powstawaniu zmian chorobowych na stopach u Pacjentów miedzy innymi z grup wysokiego ryzyka to jest chorych na cukrzycę, chorych ze zmianami reumatycznymi stóp, chorych z zaburzeniami krążenia.
Udzielamy wskazówek i porad dotyczących pielęgnacji stóp i nóg, stosowania specjalistycznych kosmetyków oraz obuwia przeciwdziałającego deformacjom stóp.
Oferujemy profesjonalne i bezbolesne zabiegi podologiczne:
- Pedicure leczniczy
- Diagnostyka i leczenie stanów patologicznych w obrębie stóp:
- wrastające wkręcające paznokcie – wykonywanie klamer ortonyksyjnych
- usuwanie zrogowaciałego naskórka
- pękające pięty
- odciski, kurzajki, modzele
- grzybicę paznokci
- łuszczyce paznokci
- halluxy valgusy – paluch koślawy
- palce modzelowate
- zwyrodnienie palców stóp
- protetyka paznokci
- ostrogi piętowe
- nadpotliwość stóp - Działania profilaktyczne:
- dobór obuwia
- profilaktyka stopy cukrzycowej
- poradnictwo ogólne i indywidualne
BEZPIECZEŃSTWO
Naszą dewizą jest przede wszystkim bezpieczeństwo i higiena wykonywanych zabiegów.
Narzędzia po każdym Pacjencie są myte w myjce ultradźwiękowe, a następnie pojedynczo pakowane i sterylizowane w autoklawie w temperaturze 134C, ciśnienie 2,2 bara.
Dzięki tej procedurze są w 100% bezpieczne!
Pozostałe używane do zabiegu materiały są jednorazowe!
Z naszego doświadczenia wynika że często Pacjenci zgłaszający się z chorobami stóp mają problemy z krążeniem krwi. Wówczas zalecamy połączenie zabiegów podologicznych z leczeniem pijawkami medycznymi. Zdarzają się przypadki wymagające najpierw wyleczenia ran i stanów zapalnych pijawkami(hirudoterapia), larwami(larwoterapia) przy stopie cukrzycowej bądź przy owrzodzeniu żylnym, a dopiero później podjęcie zabiegów podologicznych.