PIJAWKI W KOSMETYCE

Hirudokosmetyka uważana jest obecnie na świecie za jeden ze sposobów odnowy biologicznej przynoszącej zaskakujące efekty w likwidacji i znacznej redukcji cellulitu, rozstępów skórnych oraz zmarszczek.  Hirudokosmetyka święci triumfy w największych i ekskluzywnych gabinetach kosmetycznych a z jej dobrodziejstw korzystają największe światowe gwiazdy tj. Demi Moore, która oficjalnie przyznała się do stosowania terapii pijawkowych w celach zdrowotnych i upiększających. Aktorka podkreśla, że dzięki niej czuje się nie tylko dużo młodsza ale wręcz nowonarodzona. Do leczenia pijawkami przyznają się również celebryci. Aktorka Ewa Kasprzyk jest zachwycona hirudoterapią.

Traktuję stawianie pijawek jako zabieg kosmetyczny. Wierzę, że odmładzają, pomagają zachować urodę i dobre samopoczucie. Tego zaś, że wzmacniają odporność, jestem pewna, bo przed zabiegami często chorowałam, a teraz wcale.  Aktorka ujawniła, że ta metoda leczenia jest znana w showbiznesie i cieszy się wśród gwiazd sporym powodzeniem.

Z dobrodziejstw pijawek korzysta również Agnieszka Robakiewicz – producentka telewizyjna, która od ośmiu lat choruje na stwardnienie rozsiane. Przyznaje, że po kuracjach pijawkowych poprawia się jej samopoczucie i czuje się znakomicie.

Efekty hirudokosmetyki  doceniane są przez Panie ze wszystkich grup wiekowych. Skórze dostarczane są tylko naturalne składniki bez żadnej chemii, konserwantów, parabenów które są w składach gotowych kremów i maseczek stosowanych również w gabinetach kosmetycznych. Maseczki pijawkowe stosowane regularnie poprawiają stan skóry, zmniejszają zmarszczki, przebarwienia. Skóra twarzy i dekoltu jest różowa, jędrna, miękka, elastyczna, gładka i dotleniona.

Wydzielane przez pijawki hirudozwiązki bogate są w składniki odżywcze i odmładzające skórę. Są to min:

- KWAS HIALURONOWY posiadający bardzo silne działanie przeciwzmarszczkowe. Jest to podstawowy składnik kremów do skóry dla dojrzałych kobiet i mężczyzn.

- HORMONY STERYDOWE, które są odpowiedzialne za młody wygląd skóry

- LIPIDY oraz KWASY FOSFATYDOWE, które wzmacniają warstwę izolacyjną i ochronną skóry

- razem z LIPIDAMI wydzielane są enzymy tj. FOSFOLIPAZY odgrywające główną rolę w przebudowie fosfolipidów błony komórkowej komórek skóry, działając leczniczo o ochronnie w gojeniu samej rany po pijawce jak również w tkankach otaczających

- ELASTYNA i KOLAGENAZA, które zmniejszają napięcie tkanki łącznej, działają jako czynniki rozprzestrzeniające , zwiększające penetrację w skórze pozostałych związków pochodzących z gruczołów ślinowych pijawek

- ANTYELASTAZA, która spowalnia proces starzenia się skóry, hamuje również enzym rozkładający elastynę

- LIPAZY i ESTERAZY, które powodują rozkład tłuszczy

- naturalny, żywy KOLAGEN

- HORMONY STERYDOWE tj. KORTYZOL, DEHYDROEPIANDROSTERON, ANDROSTERON, TESTOSTERON, PROGESTERON, ESTRIADIOL, które mają zbawienny wpływ na skórę.

Udowodnione jest również silne działanie antystresowe i odmładzające hirudozwiązków co wywiera bardzo korzystny wpływ na wygląd i stan skóry. Pijawki produkują neuropeptydy, które zawierają ENDORFINY zwane powszechnie HORMONAMI SZCZĘŚCIA. Endorfiny mają działanie uspokajające, poprawiają nastrój, powodują, że czujemy się szczęśliwi i spokojni. Pijawki wytwarzają też ENGLINĘ, ENDORFINĘ oraz SUBSTANCJĘ HISTAMINOPODOBNĄ , która rozszerza naczynia krwionośne zwiększając ukrwienie a przez to dotlenienie skóry.

Wszystkie te substancje powodują, iż maseczka z krwi pijawki jest w 100% naturalnym liftingiem dla skóry, odżywia ją i uelastycznia. Stężenie hirudozwiązków w maseczce jest nieporównywalnie większe niż w kremach i maseczkach dostępnych na rynku, a ponadto podane w najlepszej i najbardziej aktywnej biologicznie formie, co powoduje natychmiastowo widoczny  efekt odmłodzenia. Nie ma możliwości aby taka „bomba naturalnych składników” nie wpłynęła na wygląd i poprawę stanu skóry.

Opis zabiegu kosmetycznego

Aby wykonać zabieg kosmetyczny pacjent musi poddać się zabiegowi hirudoterapii. Proces jest opisany w zakładce "ZABIEGI". Oznacza to, że podczas pobierania krwi potrzebnej do wykonania maseczki liftingującej skóry twarzy i dekoltu pacjent odnosi korzyść leczniczą.

Podczas zabiegu hirudoterapii krew pacjenta miesza się z leczniczymi hirudozwiązkami tworząc niezastąpioną, naturalną mieszankę kosmetyczną. Jest ona nakładana na twarz i dekolt pacjenta na od 20-30 minut.

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu a systematyczność wykonywania przynajmniej 1 raz w m-cu daje zaskakujące efekty. Skóra staje się wygładzona, nawilżona,jędrna, dotleniona i odżywiona. Zabieg redukuje przebarwienia oraz normalizuje funkcje życiowe skóry.

Bardzo zadowalające efekty obserwujemy również przy leczeniu TRĄDZIKU. Stany zapalne znaczące się poprawiają a ewentualne blizny, jeśli nie znikną w 100%, są zdecydowanie mniej widoczne.